Nasza misja

Przedszkole Niepubliczne Caritas nr 1 w Pile, utworzone w roku 2002, jest jedną z form działalności Centrum Charytatywno – Opiekuńczego Caritas w Pile. Naszym głównym i nadrzędnym celem jest troska o prawidłowy rozwój wychowanka, współpraca z rodzicami na rzecz pomocy dziecku w jego wszechstronnym i harmonijnym rozwoju, a także wprowadzenie w kulturę i wartości chrześcijańskie.

Poprzez bogactwo metod i form aktywizowania dzieci dajemy naszym przedszkolakom szansę na wszechstronny rozwój intelektualny i społeczny. Priorytetem jest dla nas to, aby dzieciństwo naszych wychowanków upływało w atmosferze niepowtarzalnej, dziecięcej radości, zaś efektem oddziaływań pedagogicznych było dziecko twórcze, mające szansę dotrzeć i rozwijać swoje indywidualne talenty i predyspozycje.

Nasze grupy

Misie

2,5 – 3 latki

Wróbelki

3 latki

Jeżyki

4 latki

Motylki

5 latki

Pszczółki

6 latki

Biedronki

Grupa mieszana wiekowo 3-6 lat

O nas - informacje

Przedszkole działa w ramach:

Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

ul. Kossaka 16, 64-920 Piła

Dyrektor Przedszkola:

mgr Weronika Szczepaniak – dyrektor

Kadra pedagogiczna:

mgr Monika Baranowska – nauczyciel

mgr Dorota Derdak – nauczyciel

mgr Jolanta Jaworska – nauczyciel

mgr Lidia Romanowska – nauczyciel

mgr Monika Krzycka -Szweda – nauczyciel

mgr Kinga Lewandowska – nauczyciel

mgr Kamila Szałaśnik – nauczyciel

mgr Anna Brzezińska – logopeda

Asystenci nauczycieli:

Agnieszka Chudzińska

Irena Katzban

Anna Nowakowska

Agnieszka Wiesiołek

Nasza kadra

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nadal uczestniczy w różnorodnych formach doskonalenia. Nauczyciele pracują nowoczesnymi, aktywnymi metodami w oparciu o bogaty zestaw programów edukacyjnych, zgodnych z podstawą programową – innowacje pedagogiczne. Pedagodzy traktują każde dziecko w indywidualny sposób, szanując jego prawa, umiejętności oraz w przemyślany sposób stymulują jego rozwój. Stale współpracują z rodzicami. Przedszkole Niepubliczne Caritas zapewnia możliwość rozwoju kadry organizując szkolenia jak i wspiera ich inicjatywy własne.